woda w butelce dafi
Butelka Dafi – co, ile wymieniać filtr, aby mieć zdrową i smaczną wodę?
2 lutego 2020
filtrowanie-unimax-agd
Filtr węglowy do wody – co usuwa?
11 lutego 2020
Pokaż wszystkie

Jaki dzbanek filtrujący wybrać?

Jaki dzbanek filtrujący wybrać

Dzbanki filtrujące wodę takie jak https://dafi.pl/produkty/dzbanki-do-filtrowania/ stały się już niemal obowiązkowym wyposażeniem kuchni. To najlepszy sposób, by zawsze pod ręką mieć świeżą, czystą i zdrową wodę. Wodę, która jest idealna do bezpośredniego picia, do przygotowywania posiłków oraz do używania jej w sprzętach małego AGD. Czy wybór dzbanka filtrującego jest prosty? Jakie parametry wziąć pod uwagę?

Na co zwracać uwagę wybierając dzbanek z filtrem?

Pierwszą kwestią, na jaką wypada zwrócić uwagę przy wyborze dobrego dzbanka jest rodzaj filtra. W znakomitej większości przypadków filtr w dzbankach wyposażony jest w aktywny węgiel, który świetnie wyłapuje z wody wszelkie związki chemiczne oraz drobne zanieczyszczenia mechaniczne. Jeżeli dodatkowo filtr będzie wyposażony w żywicę jonowymienną, będzie on posiadał właściwości zmiękczające wodę. Jeżeli zaś w składzie filtra znajdą się takie pierwiastki jak wapń, potas czy magnez, to mamy gwarancję, iż dzbanek wzbogaci o nie naszą wodę. W zależności, ile wody dziennie wypijamy można także zwrócić uwagę na pojemność dzbanka w momencie jego kupna. Standardowe dzbanki mają pojemności od 1 litra do około 2,8 litra. Elementem, na który warto zwrócić uwagę jest także wskaźnik zużycia filtra. Może to być wskaźnik LEDowy lub wskaźnik manualny.

Wszystko zależy od tego, co lepiej nam odpowiada i estetycznie bardziej się nam podoba- wskaźnik to świetna opcja pozwalająca zawsze pamiętać o comiesięcznej wymianie filtra. Pod względem estetyki mamy także ogromny wybór, jeśli idzie o wygląd dzbanka filtrującego. Przeróżne kształty, materiał wykonania (twardy plastik lub szkło) czy kolorystyka pozwalają na dobranie idealnie pasującego dzbanka do aranżacji kuchni lub jadalni. I na koniec, choć są to wytyczne bardzo ważne, kupując dzbanek nie można zapomnieć o kosztach utrzymania i względach ekonomicznych danego modelu. Dzbanek można kupić już od około 20 złotych, a najwyższe ceny nie przekraczają raczej 100 złotych. To nieduży wydatek biorąc pod uwagę to, ile wody przefiltrujemy w tym urządzeniu. Kosztami eksploracyjnymi dzbanka jest obowiązek comiesięcznej wymiany filtra. Cena takiego filtra zależy od jego rodzaju, marki, właściwości i zazwyczaj cena pojedynczego nie powinna być wyższa niż 20 złotych.

Dzbanki DAFI

Jednym z wiodących producentów dzbanków i butelek filtrujących jest nasza rodzima firma DAFI. Dzbanki i inne produkty DAFI tworzone są od a do z w Polsce, a producent gwarantuje użycie najlepszych materiałów i tworzyw do tego celu. Oferta dzbanków DAFI jest bardzo szeroka, dlatego każdy wybrać może z niej coś dla siebie. Korzystanie na co dzień z dzbanka filtrującego to ogromna oszczędność pieniędzy, które w innym przypadku trzeba by było wydać na wodę butelkowaną. To także bardzo ważne działanie prośrodowiskowe- filtrując wodę kranową niemal do zera ograniczamy użycie plastiku, kładziemy kres kupowaniu wody w plastikowych butelkach, które są obecnie jednym z najbardziej kłopotliwych odpadów. Filtrowanie wody to najlepszy i najprostszy sposób, by świeżą i zdrową wodę mieć ciągle pod ręką.